Jesteś w sekcji:   Strona główna  >  Poradniki  >  Poradnik budowlany  >  Wokół domu  >  Inne  >  KRATKA TRAWNIKOWA

Słowa kluczowe: dom, materiał, ogród,

DrukujInne


KRATKA TRAWNIKOWA

Właściciel ogrodu, który nie posiada garażu, a zależy mu na utrzymaniu estetycznego wyglądu swojej działki, boryka się z problemem w jaki sposób może nie zniszczyć trawy na podjeździe.

 


Oczywiście miejsce, które wyznaczono na samochód można wybrukować, jednakże jest to kwestia estetyczna, którą nie każdy musi akceptować. Inne rozwiązanie może stanowić parkowanie samochodu za posesją. Jednak i to nie ma najmniejszego sensu, gdyż istnieje trzecie, alternatywne wyjście.

 


NIEDOSTRZEGALNE DLA OKA
Kratka trawnikowa, bo o niej mowa w tym artykule, stanowi nowatorskie rozwiązanie. Wolne przestrzenie, w zależności od uznania, wypełnia się trawą bądź innymi materiałami jak piasek, żwir, ozdobne kamyki czy kora. Po takim wypełnieniu kratka staje się niemal niewidoczna dla oka, a po okresie 2 lat zasiana trawa wtapia się w otoczenie. Zmianę można jedynie dostrzec, a właściwie poczuć, gdyż grunt pod kratką jest utwardzony. Nawierzchnia posiada dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne, jak przykładowo rozjeżdżanie.

 


ELEMENT ZDOBNICZY
Ze względu na wielość kształtów kratek trawnikowych, każdy znajdzie coś dla siebie. Można w ten sposób wykreować niepowtarzalne kombinacje kolorystyczne, dzięki czemu ma ona również zastosowanie ozdobne i estetyczne.

 


PIELĘGNACJA
Pielęgnacja wypełnionej kratki nie różni się niczym od pielęgnacji pozostałych części ogrodu - należy ją nawadniać, nawozić, kosić. Jednak jest kilka zasad, których należy się trzymać. W momencie wypełniania poszczególnych otworów ziemią należy pozostawić kilka centymetrów przestrzeni, aby trawa mogła swobodnie urosnąć. Co istotne, wolną przestrzeń można nieumyślnie "zatkać". Resztki skoszonej trawy z łatwością mogą zalegnąć w pustych miejscach, dlatego po skoszeniu trawę należy usunąć. Oczywiście po latach użytkowania możliwe jest zatkanie się przestrzeni, jednak należy troską objąć usuwanie wszelkich resztek. Dlaczego jest to takie istotne? Otóż, wówczas samochodu pod wpływem swego ciężaru mogą ścinać wystające części rosnącej trawy.

 


Zastosowanie kratki trawnikowej może ułatwić życie posiadaczom małych ogródków, w których zwyczajnie brak miejsca na inne rozwiązania, które nie zaburzyłyby estetyki ogrodu. Znajduje ona również zastosowanie na dużych, często użytkowanych obszarach. Może być stosowana pod podjazdy jak i również stanowić formę "dróżki" do altanek, szop czy innego rodzaju zabudowań.
 

Komentarze (0)

Brak komentarzy.

zamknij

Logowanie

Jeżeli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

   

Loguj mnie automatycznie przy każdych odwiedzinach serwisu
zaloguj